Поняття про зону комфорту.
Ми часто чуємо фразу про те, що нам або іншим людям потрібно долати свій спротив і виходити із зони комфорту. Вважається, що людина, яка не виходить із зони комфорту, упускає значну частину своїх можливостей в житті. Звично це дійсно так, адже не спробувавши щось нове, ми не досягнемо в цьому успіху. Але чи потрібно це робити кожній людині?
Інколи саме поняття зони комфорту людьми сприймається по-різному. Іноді здається, що її зовсім немає, тому що роками працюємо на ненависній роботі, зустрічаємося з людиною, яку розлюбили, або вчимося там, де не подобатися, але не йдемо. А це теж зона комфорту – адже, якщо людина розуміє, що щось в його житті не так, але боїться це поміняти, то він боїться зустрітися зі змінами у своєму житті. Тобто якраз не виходить зі своєї знайомої зони комфорту.
Також важливо вміти розділяти інтерес до нового і страху. Якщо вам хочеться щось зробити, але ви боїтеся почати – це одне. А якщо вас щось сильно лякає або вам не подобається це робити, але вас змушують – це зовсім інше.
Наприклад, інтроверти, які записуються на курси ораторського мистецтва або в різні театральні гуртки, щоб навчитися виступати перед людьми, і не завжди розуміють, для чого їм це потрібно. Ця навичка може їм ніколи й не знадобитися, якщо їхня робота не пов’язана з виступами, але на цих заняттях людина буде відчувати сильний стрес. Це ж стосується й інших занять.