Втеча від самотності – психологічний розлад.

Як стверджував Джеймс Холліс, основними  психологічними розладами нашого часу є страх самотності  й страх зростання.

Втеча від самотності змушує людину блукати по лабіринтах торгових рядів, чіплятися за незадовільні відносини, зловживати алкоголем і, що найгірше, уникати відносин з самим собою. Ви сподіваєтеся, що зможете домовитися з іншими, при тому не зможете знайти спільну мову з самим собою? Втеча від себе означає що є щось, що завжди буде незручно поруч і з іншою людиною. Те, що ми боїмося в собі, також ми боїмося в іншому; те, що ми не хочемо торкатися до себе, буде виглядати відразливим і в іншому. Рецесія в нашому житті означає, що нас чекає та ж рецесія поруч з іншою людиною.

Рости означає брати на себе психологічну та духовну відповідальність за себе. Хто створить для нас наші цінності, хто стане авторитетом або захистить нас від необхідності вибору? Поки відповідальність не буде прийнята. Так, таке бажання цілком зрозуміло, до того ж воно притаманне кожному з нас. Але давайте не будемо забувати, що в цьому випадку інший по праву чекатиме того ж.

Послуга психотерапевта

Такі відносини стануть надійно застійними, закріплені на своєму маленькому досвіді! Безмежна душа, яка живе всередині нас, буде реагувати на такі тісні рамки й повідомляти про своє невдоволення безліччю різних симптомів. І прийде той час незалежно від того, чи зможемо ми зберегти зовнішні зв’язки з нашим партнером чи ні, коли такі психологічно відносини все одно будуть вичерпані, а енергія Ероса буде спрямована або на роботу, або на іншу людину.

Іншими словами, завжди знайдуться різні проєктні можливості при яких енергія буде переходити в депресію або соматичну хворобу.