Заборони, які можуть відгукнутися дітям в дорослому житті

Багато батьків не дозволяють здійснювати своїм дітям деякі вчинки тільки тому, що їм самим в дитинстві не дозволяли це робити. Але насправді абсолютно нормально, приміром, не доїдати порцію каші, їсти шкідливі солодощі або бігати по калюжах. А ось подібні заборони можуть відгукнутися дітям в дорослому житті.

1. Не доїдати.

Проблема з зайвою вагою

У дітей є «внутрішній датчик», який посилає сигнал в мозок, коли вони голодні, хочуть пити або ж ситі. Якщо ви змушуєте їх їсти більше, ви змінюєте ці природні рецептори, змушуючи переїдати. Коли таке відбувається, діти поступово починають ігнорувати свій внутрішній голос і долають відчуття насичення.

Таке переїдання може привести до проблем із зайвою вагою і навіть до ожиріння, що тягне за собою низьку самооцінку і помилкове уявлення про себе.

2. Їсти самостійно.

Так, нагодувати дитину самим – простіше і швидше. Так, вона, швидше за все, забруднить себе і все навколо. Але, заборонивши їй це, ми позбавляємо її перших кроків до самостійності. Ця можливість дає дітям відчуття незалежності та впевненість, допомагає зрозуміти власне почуття голоду і ситості.

3. Допомагати мамі й татові.

Діти допомагають батькам. Виховання дітей.

«Не чіпай, розіб’єш/проллєш/забрудниш!» А через кілька років батьки скаржаться, що дитина ледацюга і зовсім нічого не хоче робити. Коли ми просимо дитину нам допомогти, вона відчуває власну значущість. Важливі навіть невмілі спроби допомоги. Адже це прекрасний спосіб навчити дітей чогось цікавого і провести з ними разом ще більше часу.

4. Малювати фарбами й бруднитися.

Після того як батьки дозволять дитині малювати самостійно, не варто звертати увагу на забруднені речі й предмети навколо. Адже все це незрівнянно з перевагами, які дає цей процес. Малювання розвиває творчий початок, знімає стрес, допомагає проявити свої почуття, які дітям поки складно висловити словами.

5. Бігати по калюжах.

Біганина по калюжах для дітей більше, ніж просто розвага.

Перед тим як почати турбуватися про купи мокрого одягу і брудного взуття, пам’ятайте, що біганина по калюжах – це для дітей більше, ніж просто розвага. Думайте про кожен стрибок дитини в калюжу як про його можливість навчитися координації, розвинути силу і спритність.

6. Грати з водою.

Не дозволяйте думкам про «мокрий безлад» збити вас з пантелику. Діти отримують величезну користь від ігор з водою. Це чудовий ресурс, за допомогою якого діти можуть експериментувати й досліджувати світ. Їм потрібні лише відра, контейнери, іграшки, якими вони будуть черпати та наливати воду, які будуть занурювати в неї.

Дозволяючи дітям проводити час бавлячись з водою, ми заохочуємо їх природну цікавість. В результаті у дітей будуть розвиватися зорово-моторна координація, моторика і сенсорне сприйняття, соціальні та комунікативні навички, а також покращаться концентрація та увага.

7. Мати свою думку.

Враховуйте думку дитиниТе, що дитячі голоси тихі, не означає, що їх взагалі не слід слухати. Коли дорослі не, вона починає розуміти, що її почуття і бажання не мають значення. Це негативно позначиться на її самооцінці, і в майбутньому вона не зможе відстоювати свою точку зору і дозволятиме собою маніпулювати.

8. Фантазувати.

Залучення у світ фантазій стимулює у дитини творчість, збільшує словниковий запас і зміцнює впевненість у свободі вибору бути тим, ким дитина хоче бути. Тут, звичайно, важливо відрізняти фантазію від навмисної брехні. Брехня завжди має на меті – приховати правду. Але, задаючи дитині навідні запитання, можна простежити, як буде розвиватися її уява, і зробити висновки.

9. Їсти солодощі.

Що сприяє високому ризику переїдання в більш зрілому віці.

Солодке в великих кількостях шкідливе, так само як і солоне, жирне або гостре. Однак сучасний підхід до харчування рекомендує батькам не накладати на солодощі строгих заборон (звичайно, якщо у дитини немає протипоказань), а вчити дітей харчуватися різноманітно і в міру. Не варто ділити їжу на «добру і корисну», яку обов’язково треба їсти, та «погану і шкідливу», яку можна отримати у вигляді виключення або нагороди.

Дослідження показали, що обмеження можуть посилити бажання дитини їсти «заборонені» продукти. А це, своєю чергою, сприяє високому ризику переїдання в більш зрілому віці.

До речі, дітям від 2 до 18 років рекомендується вживати не більше 25 г доданого цукру в день.

10. Використовувати соцмережі.

Відповідальність дитини за свою репутацію в інтернеті.

Згідно з дослідженнями 70% роботодавців використовують соціальні мережі для перевірки кандидатів перед прийманням на роботу, а 57% рідше беруть інтерв’ю у кандидата, якого не можуть знайти в інтернеті.

Тому важливо не забороняти, а навчати дитину екологічному використанню соціальних мереж і допомогти їй взяти відповідальність за свою репутацію в інтернеті.

11. Жартома боротися.

Якщо ви помітили, що ваш будинок на якийсь час стає рингом для вільної боротьби, то не поспішайте припиняти цю гру. Адже вона дає чималу кількість переваг у розвитку дитини. Всі ці перекиди і захоплення допомагають розвинути у дитини силу, гнучкість і координацію. Причому як у хлопчиків, так і у дівчаток.

12. Захищати себе.

Усвідомлення власних можливостей дозволяє дитині приймати зважені рішення.Навряд чи хтось із батьків хоче, щоб його дитина виросла задиракою, але треба враховувати, що конфліктні ситуації будуть виникати протягом усього життя і до них потрібно бути готовими. Діти, які вміють відстоювати особисті кордони, навчені навички самозахисту, як правило, набагато спокійніше оцінюють небезпечні ситуації й відчувають себе впевненіше. Усвідомлення власних можливостей дозволяє дитині приймати зважені рішення.

Джерело