На сьогодні психотерапія знаходить величезну популярність і є дуже популярною. Вона необхідна не тільки людям з психічними захворюваннями, а й корисна тим, хто зіткнувся з життєвими кризами. Непередбачуваність в житті та різні негаразди є лише незначною часткою нашого буття, і зменшити їх вплив на життя можна, якщо навчитися правильно розуміти себе. Саме цим займається психотерапевт. Запрошую на індивідуальні консультації та буду радий допомогти пройти шлях пізнання та особистісної трансформації.

Пропоную розвінчати кілька міфів про психотерапію.

Міф 1. Психотерапевт та психолог це одна і та ж професія.

Психотерапевт - це психіатр або психолог, які обов'язково пройшли післядипломну підготовку за фахом «психотерапія» відповідно до обраного підходу (психоаналіз, гештальт і т.д.). А діяльність психолога обмежується консультуванням.

Міф 2. До психотерапевта ходять лікуватись люди з психічними розладами.

Працює з психічно здоровими людьми або з так званими пограничними станами.. Є окремі напрями та методики, що працюють з різними проблемами, в тому числі з психічними розладами. Але переважно, клієнти – це люди, що не мають психічних порушень.

Міф 3. Психотерапевт повинен дати пораду та навчить жити.
Психотерапевт не може давати ніяких порад або настанов. Лише сама людина знає, як для неї буде краще в різних ситуаціях, і бере відповідальність за своє рішення. Психотерапевт допомагає побачити різні варіанти у прийнятті рішення, та супроводжує у впровадженні цих рішень.
Міф 4. Сильна людина може сама справитися зі своїми проблемами без допомоги психотерапевта.
Звичайно, що може. Звернутися до психотерапевта по допомогу не означає, що людина слабка, а говорить про її внутрішню рішучість міняти своє життя на краще, розвиваючи рівень своєї зрілості. В житті кожної людини можливі кризи та різні складні періоди, а найбезпечнішим варіантом буде рішення звернутися до психотерапевта.
Міф 5. Психотерапія - для тих, хто не має з ким поділитися та відсутня підтримка.
Завдання психотерапевта не обмежується вислуховуванням та підтримкою. Знайомі звично дають поради, навчають, можуть інколи висміяти або присоромити. Але головне вони керуються своїм життєвим досвідом чи цінностями, а не потребами людини. Що не можливо в кабінеті психотерапевта.

Моя професійна підтримка, як сертифікованого гештальт психотерапевта, дозволить Вам:

- підняти свою самооцінку;
- позбавитись фобій й страхів;
- розуміти реакції та слова інших людей;
- навчитися відстоювати особисті границі;
- знайти справжніх друзів, цікаву роботу та займатися своїм хобі;
- будувати продуктивні стосунки з партнерами чи колегами по роботі;
- нарешті розв’язати сімейні проблеми, найти взаєморозуміння зі своїми рідними;
- отримувати задоволення від своєї діяльності та успіхів у ній;
- вийти з депресивного стану, або завчасно попередити депресію;
- позбавитися проблем зі сном та підвищеної тривожності;
- завершити безуспішне мігрування від одного лікаря до іншого через страждання від психосоматичного захворювання;
- успішно подолати вікові кризи;
- звільнитись від комплексів та поганих звичок;
- знаходити найкраще для себе рішення у складних життєвих ситуаціях;
- розібратися складнощах особистих стосунків або ж розв'язувати проблему їх відсутності;
- полюбити себе і своє тіло;
- отримати підтримку при горюванні втрати близької людини;
- перестати відкладати важливі зміни у своєму житті;
- навчитися відчувати й розуміти свої потреби та знайти зміст свого існування;
- знаходити баланс між роботою й особистим життям та багато іншого.

Терапія потрібна не лише тоді, коли є проблема – це засіб адаптації в сучасному світі.

Основні види психотерапії.

В психотерапії є різні напрями та методики, що працюють з життєвими проблемами, в тому числі з психічними розладами.

Когнітивно-поведінкова.
Даний вид психотерапії ефективний при лікуванні невротичних розладів. Він поступово змінює шаблони мислення, звичні стереотипи сприйняття, і як, наслідок, поведінки. Клієнт навчається знаходити виходи з ситуацій, які здавалися йому дуже складними. Він переосмислює своє життя і свідомо це коригує.
Психоаналіз.
За допомогою психоаналізу можна вивчати несвідоме, що дає змогу клієнтові зрозуміти причини виникнення внутрішніх конфліктів і позбутися від них. Під час психотерапевтичного процесу використовують метод вільних асоціацій, аналіз дій, тлумачення сновидінь і т.д.
Аналітична.
Мета юнгіанського психоаналітика - це обговорення з клієнтом його переживань за допомогою символів, метафор та образів. Завдяки аналізу усуваються комплекси, і звільняється життєва енергія людини, яку згодом можна скерувати на усунення психологічних проблем та свого розвитку
Психодрама.

Завдяки акторському відтворенню різних життєвих ситуацій в терапевтичній групі, відбувається проживання учасниками емоцій і вчинення дій, які не завжди можна виразити в реальному житті. Таким чином, знаходяться навички розв'язання особистих проблем, які пов'язані з програванням страхів, фантазій і конфліктних ситуацій.

Гештальт-терапія.

При гештальт-терапії психотерапевт не займається інтерпретацією несвідомого клієнта, а допомагає йому в розвитку самосвідомості. Психотерапевт бере участь у процесі терапії, взаємодіючи з пацієнтом в діалозі та не є пасивним спостерігачем. За допомогою гештальт-терапії з’являється цілісне сприйняття себе. Людина навчається жити “тут і зараз”, а не у своєму минулого чи у фантазіях.

0Shares