Стосунки, що минули, і як з них вийти?

Багато людей стикається з таким явищем, як незавершені стосунки. Незавершені стосунки – це те, що ми беремо з собою з минулого в сьогодення і несемо у своє майбутнє. Незавершені відносини – це процес, який треба проживати, роблячи висновки та приймаючи всю гаму своїх почуттів.

Незавершені відносини так чи інакше зустрічаються у кожної людини: не залежно від схильності «застрявати» у цих відносинах. Кожен в житті міг розлучитися, звільнитися з роботи, змінити професію, перестати спілкуватися з кимось … Особливо переживається коли розрив відносин з партнером стався, а ви цього не очікували й не бажали. Іншими словами, якщо відбувається розрив, з чим не може змиритися людина, тоді відносини стають незавершеними.

Незавершені стосунки – це, в основному, фізична відсутність стосунків, але при тому є психологічна й емоційна прив’язаність до колишнього партнера. Людина може навіть будувати нові відносини з іншим партнером, однак присутність в його душі почуттів і прив’язки до колишнього змушує згадувати й сумувати за ним. Такі відносини потрібно припиняти, відпускати в минуле. Але дуже важливо вміти робити це екологічно.

Будь-яка ситуація буде вважатися завершеною, якщо вона не матиме емоційного окрасу, не турбуватиме. Не завжди це вдається, і як наслідок, злість, провина, образи, ненависть, які вимагають виходу, залишаються з людиною, придушуються, а потім переносяться в інші стосунки, особливо, якщо людина відразу вступила в інші стосунки лише з метою забути минулі.

Маючи ці негативні емоції, людина застряє на високому емоційному рівні, і витрачає на це колосальну кількість енергії. А емоції нікуди при цьому не діваються і продовжують руйнувати людину зсередини. Щоб позбавити себе від них в неї появляються різні захисні механізми, захист від негативних емоцій свого минулого.
Варто знайти спосіб виходу цих почуттів – написати листа колишньому партнеру, вести особистий щоденник, поділитися переживаннями з близькими людьми або звернутися за допомогою до психотерапевта, який допоможе виявити що гальмує цей процес і підтримати в проживанні свого почуття втрати. Головне не шукати інші відносини заради порятунку від болю. Дайте собі стільки часу, скільки вам необхідно для завершення відносин

Такі відносини потрібно припиняти, відпускати в минуле. Щоб їх припинити раджу завершити бажані дії, які не зробили після закінчення відносин: не сказали чи не зробили зі своїм колишнім партнером, щоб нарешті відпустити. Потрібно зрозуміти, що вам хочеться, що тримає в минулих відносинах, а потім здійснити бажане в реальність. Це може бути прощальна розмова, де людина розповідає про свої переживання і залишається почутим, можливо помста чи ще якісь дії…
Іншими словами, щоб завершити відносини, які вже давно припинили своє існування, потрібно зробити той вчинок або сказати ті слова, які хотілося б висловити, щоб на душі нарешті стало добре і спокійно. Це можна зробити з колишнім партнером, з психотерапевтом, який зіграє роль колишнього коханого.

Дайте собі відповідь на питання:

Справитися з цим і отримати цінний досвід, який допоможе не робити помилок минулого в майбутньому в інших стосунках, допоможуть відповіді на питання:
– Що сталося у стосунках?
– Які емоції ці події викликали?
– Як це вплинуло на моє життя?
– Чого чекав від партнера, що сам вклав у ці стосунки?
– Яким партнером я був в цих відносинах?
– Яку ціну я заплатив за ці відносини?
– Що я не сказав в них, а хотів?
– Що мені не вдалося зробити в цих стосунках, і що вже не має для мене значення?
– Які відносини в майбутньому мені потрібні?
– Які відносини в майбутньому для мене неприйнятні?
– За що я вдячний своєму колишньому партнеру?

Підбивання підсумків може привести до нового погляду на те, що сталося і до детального розуміння ситуації у стосунках. Екологічно завершувати відносини – не легке завдання, але в результаті ж ви отримаєте душевний спокій та свободу. Незавершені відносини найчастіше затьмарюють життя людини й надовго затримують його в минулому. Не квапте події й дайте собі час посумувати, але й не затягуйте з тим, щоб завершити минулі стосунки, щоб вони не обтяжували вас.